BİLTİM, CAD/CAM/CAE, tesis ve hat planlama, üretim, bakım yazılımları ve bilgisayar sistemleri konusunda satış, eğitim, bakım ve danışmanlık hizmetleri vermek ve proje desteği sağlamak amacıyla 1997 yılında Bursa' da kurulmuştur.
 

  Bu konuda, dünyanın liderlerinden olan AUTODESK MOLDFLOW'u ve Siemens’in Türkiye Distribütörü olan Bogaziçi Yazılım A.Ş.’nin Bursa bölge bayisi olarak NX™ ve SOLIDEDGE® yazılımlarını bünyesinde barındırmaktadır. Firmamiz, yazılım, donanım ve hizmet olarak komple çözüm gerektiren projeler için, donanımda marka bağımsız olarak anahtar teslimi çözümler üretmekte, sunduğu çözümlerle ilgili satış, eğitim, servis, danışmanlık, destek ve uygulama hizmetleri vermekte ve her konuda olduğu gibi hizmette de kalitenin önemli olduğunu 26 kişilik kadrosu ile kanıtlamaktadır.

FAALİYET KONULARI
- PROGRAM SATIŞI VE DESTEĞİ : NX, I-DEAS NX, NASTRAN NX CAD/CAM/CAE, Maximo, Tecnomatix ve Autodesk MOLDFLOW.
- DONANIM SATIŞI VE DESTEĞİ : Başta Dell olmak üzere her türlü donanım ve çevre birimlerinin satış, destek ve bakım hizmetleri.
- TEKNİK BÜRO HİZMETLERİ : NX ve I-DEAS NX CAD/CAM yazılımı ile Üç boyutlu ürün ve kalıp tasarımı, Teknik resim, Foto realistik görüntüler, NC kod üretme, NASTRAN NX ile mukavemet analizleri, Autodesk Moldflow ile plastik akış analizleri.
- EĞİTİM HİZMETLERİ : Yukarıda adı geçen tüm yazılımlara ait eğitimler.
- DANIŞMANLIK HİZMETLERİ : CAD/CAM/CAE Sistemleri, Üretim Sistemleri, Bilgisayar Sistemleri.