Siemens NX CAM Aralık 2023 Yenilikleri


Aralık ayında, yeni yıl ile birlikte NX yazılımının yeni sürümü de geliyor. NX` in en son sürümünü duyurmaktan heyecan duyuyoruz. Parça üretim çözümlerinize güçlü yeni yetenekler ve gelişmiş işlevselliklerin eklenmesiyle, NX yazılımını kullanarak daha yüksek üretkenlik düzeylerine ulaşabilirsiniz.
 
Bu yazıda, parça üretimine yönelik kapsamlı yazılımımız için en son özellikleri ve ürün güncellemelerini öğreneceksiniz.
 
NX CAM yazılımındaki yeni “Quick Roughing” operasyonu, kullanıcı dostu bir arayüzle hızlı ve programlanması kolay bir ofset kaba işleme işlemi sunar ve minimum girdiyle kaba işleme işlemlerinin oluşturulmasını kolaylaştırarak değerli programlama süresinden tasarruf sağlar. Prizmatik parçalar ve karmaşık olmayan kalıpları, havuzları, maçaları ve döküm kalıplarını düzlemsel kesim seviyelerini kullanarak konturlu şekillerle programlamak için idealdir. Yeni kaba işleme yöntemi, açık ve kapalı bölgeler gibi farklı bölge türlerine göre en verimli kesme stratejilerini otomatik olarak uygular. Geliştirilmiş hızlı kaba işleme özelliği, tutucu çarpışmasının önlenmesini sağlarken, tutucu emniyet mesafesi değerlerini de korur. Yalnızca işleme sürecinin emniyetini ve güvenilirliğini değil, aynı zamanda üretilen parçaların genel verimliliğini ve kalitesini de artırır.

Quick Roughing
 
 
Yeni “Face Milling” operasyonu, takım yolu parametrelerini etkileşimli olarak ayarlamak için modern programlama teknikleri sağlayarak programlama verimliliğinizi artırır. Yüzey frezeleme operasyonları önemli ölçüde iyileştirildi. Yenilenen operasyon “Zig” ve “Zig-Zag” takım yollarının programlamasını kolaylaştırıyor. Dinamik üstü kullanıcı arayüzü ile kullanıcıların kesim açısı, kaçış, ilk geçiş çıkıntısı, kütük kalınlığı, başlangıç noktası ve zemin stoku gibi parametreleri zahmetsizce belirlemesine olanak tanıyarak onlara otomatik takım yolu ön izlemeleri sağlar ve daha hızlı takım yolu oluşturulmasını sağlar.
 

Face Milling
 
 
 En yeni “Wall Finish Barrel Swarf” operasyonu, optimize edilmiş takım yollarını kolayca oluşturmak için gelişmiş ayarları kullanarak işleme süresini azaltmanıza ve yüzey kalitenizi iyileştirmenize yardımcı olur. Artık düz duvarlı parçalar için “Taper Barrel” takımını ve kavisli duvarlı parçalar için “Tangent Barrel” takımını kullanabilirsiniz. Yeni tanıtılan 5 eksenli “Wall Finish Barrel Swarf” operasyonuyla, “Taper Barrel”, “Tangent Barrel” ve “Standard Barrel” takımlarla 5 eksenli bir takım hareketi kullanarak düz derin veya konturlu duvarlardan da talaş alabiliriniz.
 

Wall Finish Barrel Swarf
 
 
 Kullanıcı dostu ve gelişmiş “Holemaking” operasyonları, özellikle kalan talaş (IPW) stoğundan daha az derinliklerle çalışırken artık delme ve pilot delme sırasında kontrol noktalarını yönetmeyi kolaylaştırıyor. " Use Initial" yani başlangıcı kullan adındaki yeni kontrol noktası seçeneği, takımın her işlem için kendisini sürekli olarak İlk kalan talaşın (IPW) üzerinde konumlandırmasını sağlayarak önceden delinmiş deliğe ani hareketleri önler.
 
Bu özellik, daha fazla kontrole sahip daha güvenli takım yolları oluşturmanızı sağlar, takımın kırılma riskini en aza indirir ve deliğe giriş için daha iyi kontrol sağlar. Kullanıcılar artık güvenlik derinliğini bir deliğin veya çıkıntının altından seçebilir, böylece kılavuz veya diş frezesinin deliğe girdiği derinlik azaltılabilir. Bu çözüm, kullanıcılara diş açma aracının özelliğin alt kısmından ne kadar uzakta duracağı konusunda tam kontrol sağlar.
 

Holemaking geliştirmeleri
 
 
Geliştirilmiş “Cloud Connect Tool Manager” ile dinamik takım montajı ön izlemesini kullanarak tüm takım montajlarını zahmetsizce oluşturabilirsiniz. En son sürüme takım tutucuların dahil edilmesiyle, takım tutucular ve kesici takımlarla sorunsuz bir şekilde takım montajları oluşturabilirsiniz. Modül, daha fazla rahatlık için çeşitli arama işlevlerini destekler. Ayrıca belirli takım tedarikçilerinin kütüphanelerine de erişim sağlayabilirsiniz.
 
Kütüphanenin önceki sürümünde kayıtlı mevcut montaj araçlarına ne olacak? Tek bir tıklamayla hızlı ve otomatik olarak dönüştürülebilirler.
 

Cloud Connect Tool Manager
 
 
En yeni “Mill-Turn Workpiece” özelliği, gelişmiş freze torna CAM kurulumlarının daha sezgisel ve daha hızlı oluşturulmasını sağlar. Yalnızca bir takım tezgahı yüklendiğinde kullanılabilen bu geliştirme, ek kurulum çalışmalarına olan ihtiyacı azaltmıştır. Bunu, “Mill-Turn Workpiece” tanımlarını tek bir geometri nesnesinde birleştirerek, programlama sürecini kolaylaştırarak ve daha kullanıcı dostu freze-torna kurulumları için geometri ağacını basitleştirerek başarır.
 

Mill-Turn Workpiece
 
 
 
Siemens` in orijinal metnine ve daha fazlasına aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz:
 
Paylaş: